Stojak do suszenia naturalnego

Pobierz kartę produktu

W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni do suszenia dywanów w pralni oraz ułatwienia tej czynności, zaprojektowaliśmy cieszący się szerokim zainteresowaniem zmechanizowany stojak do suszenia.

Za pomocą jednego przycisku, dywany są automatycznie wieszane na jednym końcu stojaka, a po wysuszeniu zdejmowane na drugim. Pojemność stojaka o standardowej długości 20m to około 250 dywanów.

Stojak, który jest zazwyczaj montowany w pomieszczeniu przeznaczonym do suszenia, składa się z automatycznie przemieszczających się stalowych prętów wykonanych ze stali nierdzewnej (wieszaki na dywany). Wieszaki na dywany umieszczone są w systemie transportującym, zainstalowanym na stalowej konstrukcji stojaka montowanej do podłoża.

W zależności od pomieszczenia i potrzeb stojak można wyposażyć albo w jedna albo w dwie windy, za pomocą których dywany wiesza się na stalowym pręcie. W przypadku stojaka wyposażonego w jedna windę – dywan wieszany jako pierwszy – ostatni ze stojaka jest ściągany. W przypadku stojaka wyposażonego w dwie windy – dywan wieszany jako pierwszy – pierwszy ze stojaka jest ściągany.

Dane techniczneAutomatyczny stojak do suszenia
Zasilanie400V, 50Hz
Pobór mocy (kW)1
Maksymalna szerokość konstrukcji (m)4,5
Minimalna długość konstrukcji (m)6
Maksymalna długość konstrukcji (m)21
Maksymalna wysokość stojaka (m)6
Standardowa długość pręta (wieszaka) (m)4
Średnica wieszaka (mm)60
Ilość wieszaków na 1m konstrukcji5 u góry i 5 na dole
Pojemność stojaka o długości 21mdo 250 dywanów