Zautomatyzowana suszarnia do dywanów

Pobierz kartę produktu

Zautomatyzowana suszarnia do dywanów to urządzenie „wykonana na miarę”. Stanowi je izolowana, ogrzewana i wentylowana konstrukcja obudowująca stojak.

Temperatura, przepływ powietrza i wietrzenie są kontrolowane przez komputer, co stwarza optymalny przepływ powietrza i warunki cieplne dla suszących się dywanów. Czas suszenia dywanu może być zredukowany w optymalnych warunkach do jedynie kilku godzin.

Każda suszarnia jest budowana w sposób dopasowany do wymogów klienta i wielkości pralni.

W skład proponowanej suszarni wchodzą: konstrukcja suszarni, wentylatory umieszczone wzdłuż ściany pomieszczenia, ekstraktory umieszczone na krótszej ścianie suszarni, termostat, panele izolacyjne, grzejnik oraz palnik.

W trakcie pracy napełniamy stopniowo stojak odwirowanymi dywanami. Po jego zapełnieniu lub wypraniu wszystkich dywanów, przeznaczonych do czyszczenia w danym dniu, uruchamiamy suszarnię.

Grzejnik tłoczy gorące powietrze poprzez komin do pomieszczenia suszarni. Uruchamiamy wszystkie lub część wentylatorów odpowiedzialnych za rozprowadzenie ciepłego powietrza w całym pomieszczeniu i cyrkulacje pomiędzy dywanami. Uruchamiamy ekstraktory przeznaczone do usuwania „zużytego” powietrza na zewnątrz budynku. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury podgrzewu, grzejnik wyłącza się i uruchamia ponownie, ilekroć temperatura w suszarni spada poniżej wyznaczonego poziomu. Komputer steruje temperaturą i wilgotnością powietrza w celu osiągnięcia optymalnych warunków schnięcia. Suszarnia pozwala skrócić czas suszenia dywanów do paru godzin. Dywany odwirowane w wirówce CE 250-L schną do 3 godzin (dywany małe i cienkie) oraz 8-10 godzin (dywany duże i grube). Za dywan „mały” przyjmuje się dywan o powierzchni od 4 do 6 m2. Zatem dywany pozostawione do wyschnięcia na noc, nazajutrz są suche i gotowe do obróbki na stole do pakowania i zwijania dywanów.

Przykład:

Suszarnia o długości 20m wyposażona jest w:

  • stojak na dywany o długości 20m
  • 6 wentylatorów
  • 2 ekstraktory
  • 1 grzejnik (150.000 kcal)
  • 1 palnik na olej opałowy
  • 350m2 paneli typu sandwich (obudowa)